Porota čtenářů

 • Jitka Němečková

  Nyní si užívá práci pro svůj love brand a z pozice manažerky korporatní komunikace pro CZ a SK je zodpovědná za komunikaci Plzeňského Prazdroje. Působila jako manažerka komunikace Unipetrolu a v krizové komunikaci se zdokonalila na pozici tiskové mluvčí Spolany. Jako ředitelka v Remmarku a CEEC Research vytvářela komunikační a mediální strategie klientů. Na začátku její kariéry stál mediální dům Economia a týdeník Marketing&Media, kam psala o PR a marketingové komunikaci finančního, automo a pivního sektoru. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudovala mezinárodní obchod a komerční komunikace.

 • René Nekuda

  Na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze vystudoval Tvůrčí psaní a publicistiku. Ještě předtím ale jako zahraniční dopisovatel psal články z Keni pro časopis Nový prostor. Po ukončení školy se dostal jako redaktor publicistické sekce do PPF Media a.s., psal reklamní texty a články pro Mlékárnu Tatra Hlinsko s.r.o. Po všech těchto zkušenostech dnes vede jako pedagog kurzy tvůrčího psaní. Dále pořádá kulturní akce, moderuje, úspěchy slaví i v publikační a organizační činnosti.

 • Jan Záluský

  Spolu se svými kolegy pečuje o obsah speciálních magazínů a příloh Hospodářských novin a dalších titulů mediálního domu Economia. Redakci speciálních projektů, která produkuje redakční obsah ze všech oblastí trhu, vede od podzimu 2015. Předtím měl řadu let na starosti pravidelnou přílohu Podnikání HN, která přináší inspirativní příběhy českých podnikatelů a zároveň rady, jak zlepšit fungování vlastní firmy. V Hospodářských novinách začínal jako reportér domácí byznysové redakce. Vystudoval andragogiku a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.


  Porota šéfredaktorů

  • Václav Sochor

   Vede komunikaci skupiny Tipsport. V letech 2014-16 byl konzultantem a tiskovým mluvčím PR agentury Bison & Rose, odkud přišel z pozice publishera B2B titulů a šéfredaktora týdeníku Marketing&Media ve vydavatelství Economia. Předtím dva roky vedl zpravodajskou stanici Rádio Česko, přičemž v Českém rozhlasu pracoval od roku 2010. V 90. letech začínal v redakci zahraničního zpravodajství tehdy nově vzniklé televize Nova, dalších 11 let strávil v BBC v Londýně a Praze. Vedl také časopisy Barlife a Travelfocus, v letech 2007 až 2009 byl šéfredaktor odborného B2B titulu Strategie, rovněž v té době uváděl autorský magazín Z1 Marketing v televizi Z1, moderoval pořad Média a svět v ČT. Byl programovým ředitelem prvního pražského mezinárodního reklamního festivalu PIAF. Na Univerzitě Karlově v Praze vystudoval politické vědy.

  • Filip Rožánek

   Mediální analytik, novinář a odborník na nová média. Od července 2015 je šéfredaktorem oborového týdeníku Marketing&Media, předtím připravoval obsahové speciály pro web Hospodářských novin. Více než osm let pracoval v Českém rozhlase, kde prošel pozicemi od webeditora, přes vedoucího internetové redakce až po strategického analytika. Ve veřejnoprávním rádiu připravil reformy internetového zpravodajství a dětského vysílání. Za inovativní projekt „Srpen 1968 na sociálních sítích“ získal v roce 2014 Novinářskou cenu.

  • Kateřina Straková

   Jako redaktorka, zodpovědná za informace z marketingu a kreativy, posledních šest let působí v mediální agentuře PHD – Mediaguru.cz. Od roku 2009 studovala epistemologii na Univerzitě v Lausanne ve Švýcarsku. Svou kariéru začala roku 2008 jako atašé v Ženevě, a poté se dostala na pozici PR manažera ve švýcarské nadaci Etoile d’Azur, kde pracovala necelé dva roky. Vystudovala českou a francouzskou filologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

  • Nikita Poljakov

   Sedm let života v Rusku, téměř dvě dekády v České republice, čtyři roky ve Velké Británii. Razantní přeměny ekonomických kultur těchto zemí byly pro něho zásadní. Jejich jednotlivé příběhy ho totiž přivedly k žurnalistice. Během studií na pražské žurnalistické fakultě proto začal popisovat české byznysové prostředí prostřednictvím deníku Hospodářské noviny. Tuto praxi získává přes šest let. Akademické znalosti v oboru několik let paralelně prohluboval na londýnských univerzitách, naposledy na London School of Economics and Political Science. Tam se učil porozumět ekonomickým a politickým hodnotám, které naše společnosti formují. Své vzdělání uplatňuje v médiích, v současnosti jako zástupce šéfredaktora Hospodářských novin.

  • Radek Polák

   Po zkušenostech v agentuře AMI Communications vedl například také oddělení PR a marketingu v Sekyra Group a byl šéfredaktorem měsíčníku Strategie. V současnosti má na starosti oblast PR společnosti Trigema a projektů Czech Press Photo, Czech Nature Photo a galerie Czech Photo Centre. Spolupracoval také s deníkem E15 a měsíčníkem Profit a externě vedl tým, který připravoval firemní magazíny společnosti Eurotel (Telefónica O2).


   Porota DESIGN

   • Filip Koubek

    Filip začal podnikat v prvním ročníku na vysoké. Nyní působí jako spolumajitel studia Motionhouse s.r.o., které vypráví příběhy značek pomocí motion designu, animovaných explainerů a reklamních videí. Mezi klienty patří například Mall.cz, Rockaway Capital, Remoska nebo Partners. Kromě toho se zajímá o všechno kolem marketingu a stále se učí psát vlastní medailonky ve třetí osobě.

   • Milan Sypěna

    Péči o značky se věnuje už víc než 20 let. Zkušenosti sbíral v různých agenturách a grafických studiích na kreativních postech v Čechách a na Slovensku. V roce 2003 nastoupil do agentury Entre, kde 12 let zastával post kreativního ředitele. Od roku 2015 pracuje na volné noze. Své snažení v posledních letech věnoval hlavně úkolům v oblasti firemních periodik, výročních zpráv, firemních publikací, obalovému designu a problematice tvorby logotypů a jednotného vizuálního stylu. Z množství projektů, na kterých se dosud podílel výtvarným řešením, je možné z poslední doby uvést např. práce pro společnosti Hypoteční banka, Amazon, Makro, Oriflame, TrustWorthy Investments, Komerční banka, Procter & Gamble, Česká pošta, Philip Morris, Unipetrol, Siemens, Skanska a další. Řada prací pro jmenované klienty byla oceněna v profesních soutěžích.


    Porota ONLINE

    • Alena Oswaldová

     Ve dne digitální stratég, v noci ilustrátorka. Již čtvrtým rokem pracuje na tom, aby se Nestlé rozvíjelo v oblastí on-linu. Nové trendy a také globální perspektivu největší potravinářské společnosti načerpala v rámci rozvojového programu Digital Acceleration Team ve švýcarské centrále. Před Nestlé si vyzkoušela práci ve start-upu DámeJídlo, kde se za pár měsíců naučila tolik, co jinde za rok. Dva roky byla odpovědná za strategii sociálních sítí společnosti Telefónica O2. S on-linem začínala ještě ve společnosti Henkel, kde působila celkem sedm let – tři roky jako Brand Manager v divizi Kosmetika a čtyři roky v oddělení Korporátní komunikace. Práce i studium (Žurnalistika a Mediální studia) ji trénují předevšim v psaném projevu, ale poslední dobou se nejraději věnuje vizuální komunikaci – ilustraci a grafickému designu.

    • Tomáš Jindříšek

     Partner a spoluzakladatel agentury Dark Side. Před tímto postem působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Je rovněž předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Marketingové komunikaci a internetu se profesionálně věnuje od roku 1997, kdy začínal jako manažer v McDonald’s. Pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné firmy. Je certifikovaným koučem u mezinárodní koučovací federace (ICF). Působí jako předseda představenstva neziskové organizace Jahoda a je duchovním otcem projektu Darujspravne.cz.

    • Rudolf Kvíz

     Rudolf se marketingové komunikaci na sociálních sítích věnuje posledních 8 let. Před svým příchodem do Konektor Social působil ve firmách Socialbakers, Ogilvy Public
     Relations a GE Money Bank. V Socialbakers byly náplní jeho práce zejména měření a analýza sociálních sítí, marketingové kampaně, komunikace a produktový marketing. V Konektor Social se kromě vedení týmu věnuje vytváření digitálních komunikačních strategií pro sociální sítě a obsahovému marketingu.

    • Martin Pistulka

     Martin pracoval 7 let na onlinovém magazínu Čilichili, se kterým se dostal až na hranici milionu čtenářů měsíčně. Před dvěma roky odešel z Boomerang Publishing, aby se staral o veškerý obsah v agentuře Bubble. Na starosti má mimo jiné klienty jako je McDonald’s, Sazka, Pernod Ricard, Tchibo nebo Philips. Na peďáku vystudoval dějepis, ale učil jen jedno pololetí. Hodně čte, hraje fotbal, má dítě a jen 5 fotek na Instagramu.

    • Radka Spiesová

     Radka stála u zrodu sekce digitálních agentur, podílela se na akademii digitálního marketingu DigiAKA, Férový tendr či v připravované akademii zaměřené na oblast soft skills. V Asociaci komunikačních agentur působila více než 6 let a nyní pracuje jako vedoucí komunikace projektu CzechELib – Národní centrum pro elektronické informační zdroje, které působí pod Národní technikou knihovnou.

    • Michal Schindler

     Na SOU strojírenském ve Velešíně vystudoval obor Mechanik číslicově řízených strojů. Po maturitě pak na rok nastoupil na vojnu jako psovod. Od psích kotců se přihlásil na inzerát deníku Českobudějovické listy, kde hledali redaktora lokálního zpravodajství. Po dvou letech praxe začal žurnalistiku i studovat na pražské FSV UK, ze které po dalších dvou letech utekl k filosofii na FF UK. Avšak ani filosofii nedokončil, protože nastoupil jako copywriter do reklamní agentury. Během tří let prošel přesně tři: JWT, Publicis a Saatchi&Saatchi. Jako copywriter pak na půlroční externí úvazek nastoupil i do tehdejšího Oskara. Půlrok se trochu protáhl a ve Vodafonu nakonec strávil 13 let. Z toho 10 let byl šéfredaktorem firemního časopisu ČILICHILI, šéfem projektu BIZZONE a dalších publikačních aktivit. Postupně se na něj nabalila i pozice manažera BTL, eventů a retailové komunikace. Z ní odešel do Creative Docku, kde od roku 2016 vede Content Team. Během let spolupracoval s časopisy Reflex, TVAR nebo Revolver Revue.


     Porota odborníci

     • Michal Donath

      Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let vystudoval komunikaci a žurnalistiku na Univerzitě ve Vídni a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od osmdesátých let pracoval jako manažer v menších firmách a v roce 1991 nastoupil ve firmě Burson-Marsteller v Praze, kde působil 7 let jako generální ředitel, poté se stal i jejím majitelem. Po dvanácti letech odešel a stal se generálním ředitelem Donath Business & Media, poskytující služby v oblasti PR.

     • Pavel Košek

      Jako PR a komunikační manažer působil během patnácti let v řadě klíčových pozic v Centrum.cz, Euronews, Provident Financial, Státním fondu životního prostředí a Teva Pharmaceuticals. Podílel se na řadě významných komunikačních projektů, například ve funkci předsedy Mediální komise v České asociaci farmaceutických firem (projekt Teleapatyka) či v roli tiskového tajemníka Česko-izraelské smíšené obchodní komory (produkce Bulletinu ČISOK, organizace a medializace Ceny Arnošta Lustiga). Od roku 2013 pracuje jako manažer pro veřejné záležitosti pro telekomunikační firmu Vodafone. Jeho studia byla stejně pestrá jako pracovní historie. Po maturitě vystudoval Policejní akademii v Praze, poté Veřejnou a sociální politiku a návazně i obor Žurnalistika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. S vyznamenáním absolvoval London School of PR.

     • Roman Frkous

      Od roku 2011 šéf marketingu a komunikace a konzultant ve firmě Siemens. Předtím pracoval 4 roky jako vedoucí komunikace v jedné z předních českých bank GE Money. Začínal u firmy Vodafone, kde v letech 2000 až 2006 pracoval na postě PR manažera. Celý život se zabývá finančními službami. Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci.

     • Tomáš Macků

      V oblasti výzkumu trhu a veřejného mínění pracuje už více než 25 let. Působil v různých výzkumných agenturách, v roce 2007 nastoupil do Ipsosu, nyní je ve funkci Research & Communication Director. Je členem České manažerské asociace, České marketingové společnosti, Tuesday Business Network a České pobočky Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj. Podílí se na dlouhodobých rozvojových projektech, zodpovídá za Public Relations, komunikaci a za vztahy s významnými klienty, věnuje se i tématům CSR.


      Porota TVŮRCŮ - uděluje zvláštní ocenění

      • Leoš Špachta

       Leoš se věnuje digitálnímu marketingu jako Head Of Sales v agentuře FRAGILE. Je výkonným ředitelem Asociace.BIZ a organizátorem soutěže IEA. Pracovně se v online businessu pohybuje od roku 2004, v období 2005 až 2016 byl spolumajitelem agentury MEDIA FACTORY.

      • Marek Slezák

       Zakladatel a výkonný ředitel jedné z nejrespektovanějších agentur v ČR specializujích se na content marketing – Boomerang Communication, která v současnosti nabízí již komplexní komunikační služby především s akcentem na obsah jak v online, printu, ale i ATL. Člen prezídia Asociace komunikačních agentur AKA. V komunikačním oboru pracuje od roku 1993.

      • Helena Křesinová

       Zakladatelka a majitelka Salt & Pepper Agency, content marketingové agentury specializující se na on-line a off-line publishing (firemní tištěná i digitální periodika, web content, komunikační strategie a kampaně), vystudovala klasickou filosofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Je matkou tří dětí a v současnosti se věnuje strategickému řízení firmy i jednotlivých projektů, tvorbě nových konceptů, soukromým konzultacím a koučingu a vlastní vydavatelské činnosti. K historicky nejvýznamnějším klientům agentury patří Makro ČR/Metro SR, Marionnaud ČR a SR, Globus, Procter & Gamble, PRE, Erste Premier, UniCredit Bank, Interspar, Avon, Rossmann, Lagris atd.

      • Jiří Weiner

       Profesionál tištěných i online publikací, časopisů a knih. V těchto a souvisejících oblastech, jakou jsou veletrhy, reklama, distribuce a logistika, poskytoval poradenské služby. V nedávné době začal s prací ve vydavatelství Vltava-Labe-Press a v České distribuční, přičemž i vyučuje žurnalisty související vydavatelské obory. Mír a Svoboda nejsou jen názvy přání českých Miss, ale i místa působení začátku jeho kariéry. Působil také v Lidových novinách, v České typografii a dlouhých 10 let v Economii. Další 3 roky také jako konzultant pracoval pro klienty Tablet Media. Jako člen se zapojuje ve sdruženích Náplava Sázavy, OKAP Theatre a Mountain Synagogue v Hartmanicích.

      • Lenka Maureryová

       Odbornice na média. V českých mediích působí od roku 2000. Zkušenosti nabrala napříč médii jako jsou tisk, rádio, TV. Zakládala hudební časopis Ultramix a podílela na rozvoji Xmag, Hype, Živel. Bavila se jako spolumajitelka alternativního hudebního vydavatelství. Prošla rádii Evropa 2 a Frekvence 1 jako brand managerka mimo jiné se zodpovědností za mediální partnerství a content. Pro deník Metro vyvíjela systém regionálního zpravodajství ve spolupráci se serverem aktualne.cz a s Českým rozhlasem, zodpovídala za značku deník Metro. Dále dlouhodobě působila v FTV Prima. Je členkou týmu mezinárodního designového festivalu Signal Festival v Praze. V současné době jako výkonná ředitelka dohlíží na chod firemních a vlastních publikací, ze kterých můžeme jmenovat např. Audi Magazín, Mazda Revue, Rezident, Watch It, 360°, Pařížská street nebo Motohouse. Studovala marketingovou a mediální komunikaci.

      • Jan Binar

       Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Ještě při studiu v roce 1993 začal pracovat v jedné z předních komunikačních agentur McCann Worldgroup Prague, kde je dnes výkonným ředitelem. Od roku 2012 je také prezidentem Asociace komunikačních agentur (AKA). S asociací vede komunikaci s UMPRUM, aby v Praze vznikl vysokoškolský obor, který by kreativce vzdělával v základních disciplínách. Škola by tomu byla otevřená, protože by to zvýšilo možnost uplatnění jejích absolventů na trhu práce.